To, czy będziesz zadowolony z obecnego konta osobistego, zależy w dużej mierze od ciebie.
Firma

Szukasz konta osobistego? Wybierz mądrze, bo można sporo zyskać!

Artykuł partnera.

Zakładając rachunek osobisty, nie wiążesz się z konkretnym bankiem na zawsze. Masz możliwość otwarcia innego konta – szczególnie, jeśli oferta jest szczególnie konkurencyjna. Jeżeli więc dotychczasowy rachunek przestał ci odpowiadać lub po prostu szukasz dodatkowego, sprawdź jak porównać konta osobiste.

Jak wynika z informacji przekazanych przez banki, aktywnych jest ok. 33,8 mln rachunków osobistych (dane na II kwartał 2020 roku). Niektóre osoby korzystają z raz założonego konta przez kilkanaście lat – z przyzwyczajenia, zaś inni decydują się zmienić bank w celu korzystania z lepszej oferty.

Zmiana konta bankowego – czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od tego, w jaki sposób posiadacz rachunku korzysta z konta, jakie ma aktualne warunki.

Wiele osób decyduje się na zmianę wówczas, gdy bank wprowadza opłaty lub podwyższa prowizje. W takich przypadkach korzystanie z rachunku może oznaczać spore wydatki miesięczne. Przestaje to być opłacalne wtedy, gdy inne banki proponują zupełnie darmowe konta osobiste.

Zmianę rachunku bankowego warto rozważyć m.in. w przypadku:

  • znacznego podniesienia opłat za prowadzenie konta,
  • wprowadzenia opłat za korzystanie z karty płatniczej,
  • wprowadzenia prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów,
  • chęci skorzystania z innego produktu bankowego.

Jak wybrać dobre konto osobiste?

Jeżeli masz wrażenie, że miesięczne wydatki z tytułu posiadania rachunku bankowego robią się coraz większe, warto rozważyć zmianę konta. Nie decyduj się na przypadkową ofertę – rozważ dostępne możliwość. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że „nie wpadniesz z deszczu pod rynnę”. Na co zatem zwracać uwagę, porównując konta osobiste?

  • Opłaty za prowadzenie rachunku

Jeszcze do niedawna większość kont bankowych była darmowa. Obecnie za prowadzenie niektórych rachunków trzeba zapłacić – prowizja ustalana jest przez konkretny bank. Wybierz zatem takie konto, które nadal pozostaje bezpłatne.

  • Opłaty za przelewy krajowe

Coraz częściej rachunki opłacasz online? Jeśli każdego miesiąca wykonujesz wiele przelewów sprawdź, ile cię to będzie kosztować. Dobra wiadomość jest taka: niektóre konta osobiste zapewniają dostęp do bezpłatnych przelewów krajowych – internetowych i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

  • Prowizje za wypłaty gotówki z bankomatów

Chociaż coraz więcej osób dokonuje płatności bezgotówkowych, czasami zachodzi konieczność wypłaty gotówki. Warto zatem sprawdzić, w którym banku zrobisz to bezpłatnie i na jakich warunkach.

  • Dostęp do produktów specjalnych

Niektóre konta osobiste dają dostęp do produktów specjalnych. Mowa np. o bezpłatnym użytkowaniu serwisu VOD przez określony czas, czy karcie podarunkowej na zakupy we wskazanym sklepie internetowym. Co prawda, aby móc skorzystać z takich dodatków, należy spełnić konkretne warunki. W wielu przypadkach nie są one wygórowane, a więc łatwe do zrealizowania.

To, czy będziesz zadowolony z obecnego konta osobistego, zależy w dużej mierze od ciebie. Jeśli jednak coś nie spełnia twoich oczekiwań, odważ się zmienić rachunek bankowy na lepszy. Takich ofert naprawdę nie brakuje!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.