drukarnia
Firma

Drukarnia JKB Print – uszlachetnianie druku

Artykuł sponsorowany.

Każdy wydruk, dzięki dostępnym metodom uszlachetniania druku, można uczynić trwalszym i bardziej odpornym. Jak można to zrobić i kiedy warto zastosować uszlachetniacze?

Czemu uszlachetnia się wyroby poligraficzne?

Uszlachetnianie wydruków daje liczne korzyści. Dodatkowo zabezpieczona powierzchnia staje się bardziej odporna na działanie wszelkiego typy czynników zewnętrznych, przede wszystkim niekorzystnych warunków pogodowych. Zabezpieczone jedna z metod uszlachetniania druku ulotki będą odporne na wilgoć, deszcz, destrukcyjne działanie promieni słonecznych. Warto pamiętać o tym, że słońce może doprowadzić do całkowitego wyblaknięcia farby. Wydruki, które zostały odpowiednio zabezpieczone, mają też większą tolerancję na zniszczenia mechaniczne, np. na ścieranie, rozciąganie, pomięcie, przerwanie ciągłości powierzchni wydruku. Oprócz odporności wydruki tego typu zyskują dodatkowe walory wizualne.

Metody uszlachetniania druku

Dostępnych metod uszlachetniania druku jest wiele. Wydruki można zabezpieczyć jednostronnie albo dwustronnie. W celu zabezpieczenia pokrywa się go warstwą folii. Folia może być: błyszcząca albo matowa. Folia błyszcząca wzbogaca wydruki o połysk, który stanowi dodatkowy walor estetyczny. W niektórych przypadkach folia błyszcząca nie jest zalecana, ze względu na dużą zdolność do odbijana światła, która może zmniejszać czytelność tekstu. Druki można również pokryć folią satynową Soft-Touch, która jest miła i miękka w dotyku. Dodatkową ochronę zapewnia lakier wybiórczy UV. Wzbogaca on również wydruk o efekty wizualne. Pokryte tym lakierem wydruki stają się bardziej błyszczące.

Drukarnia JKB Print – kiedy warto zastosować metody uszlachetniania druku?

Wyroby poligraficzne warto dodatkowo zabezpieczyć, jeśli są przeznaczone do ekspozycji zewnętrznej. Również te wydruki, które mają mieć długą żywotność, powinny być odpowiednio uszlachetnione. Warto zastosować jedną z technik do wydruków o charakterze oficjalnym albo uroczystym (wizytówki, dyplomy). W odpowiedzi na to pytanie może pomóc pracownik firmy poligraficznej, która oferuje takie usługi, np. Hex Druk. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na dodatkowe uszlachetnianie wydruków, czy nie, warto wybrać tę drukarnię, która oferuje taką możliwość. Taką drukarnią jest np. drukarnia JKB Print. Korzystając z usług tej drukarni, można nie tylko skorzystać z metod uszlachetniania druku, ale też wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie, zarówno pod względem jakościowym, jak i finansowym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.