Mężczyzna w garniturze na konferencji
Szkolenia i Konferencje

Jak się ubrać na konferencję?

W biznesie najmniejsze szczegóły mają nieocenione znaczenie. Bardzo często ludzie nie zwracają uwagi na wizerunek, albo nie przywiązują do niego należytej wagi. Większość ludzi to wzrokowcy i decydujące są dla nich pierwsze sekundy. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad ubiorem. Wybierając się na konferencję, dobór odpowiedniego ubrania jest szczególnie ważny.

Ubiór na konferencje – od czego zależy

Wybór ubioru na konferencję to bardzo ważna i skomplikowana sprawa. Wiele zależy od tego jakich odbiorców będzie można spotkać na konferencji i jaki ma ona charakter. Co innego należy założyć na konferencję fryzjerów, a co innego na zlot medyczny lub prawniczy. Kolejny czynnik to to, jak duże i ważne ma być wydarzenia.

Duże i ważne konferencje międzynarodowe

Wybierając się na międzynarodowe konferencje, na których ma się pojawić kilka tysięcy osób z różnych zakątków świata, zwykle trzeba przestrzegać bardzo sztywnych zasad, także w kwestii ubioru. Każdy powinien zaprezentować się bardzo elegancko i formalnie.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej jeżeli chodzi o mniejsze konferencje wewnętrzne konkretnych branż, szczególnie artystycznych. Tam z powodzeniem można wystąpić w kolorowych i bardziej wygodnych strojach.

Bardzo ciekawym rodzajem konferencji jest spotkanie dla kobiet. Wiele branż organizuje takie spotkania, na których gromadzą się tylko przedstawicielki płci pięknej. W takiej sytuacji z pewnością warto postawić na elegancki strój. Wiele jednak zależy od konkretnego profilu wydarzenia, dlatego ciężko powiedzieć jednoznacznie, które elementy garderoby wypadają, a które są już wpadką. 

Co warto wiedzieć?

Warto podkreślić, że moda typowa dla współczesnych czasów, wcale nie jest taka oczywista i pozwala sobie na wiele mniejszych lub większych ustępstw. W przeciwieństwie do zasad, które panowały jeszcze nie tak dawno, dzisiaj nie oczekuje się już tylko białej, eleganckiej koszulki i czarnej spódnicy. Strój galowy jest bezpiecznym i pasującym rozwiązaniem, jednak nie jest to jedyna możliwość i czasem warto postawić na małe odstępstwo. 

Jednak mimo wszystko bardziej wskazane jest, żeby pani na konferencje założyły spódnice. Jak najbardziej mile widziane są delikatne, proste i klasyczne wzory. Najbardziej popularnym rozwiązaniem, które od dawna króluje na salach konferencyjnych jest spódnica ołówkowa. Można zdecydować się na najróżniejsze kolory – zarówno jaśniejsze jak i ciemniejsze. Na salach konferencyjnych jednak próżno szukać pstrokatych i jaskrawych elementów garderoby.

Do eleganckiej spódnicy bardzo dobrze pasują marynarki. Świetnie dopełniają one całość i sprawiają, że strój prezentuje się elegancko i stylowo. Panie, które nie są największymi fankami spódnic, mogą także postawić na zwyczajne, czarne lub ciemne spodnie w eleganckim kroju. Duże znaczenie mają także buty. Panie zdecydowanie powinny postawić na obcasy. Nie powinny być one zbyt wysokie, wystarczy kilka centymetrów.

W przypadku Pań niebagatelne znaczenie ma także makijaż, który powinien być delikatny i minimalistyczny. Warto wówczas postawić na naturalne kosmetyki, które sprawią, że każda z kobiet wyglądać będzie profesjonalnie. Najwyższej jakości bio kosmetyki do makijażu twarzy, znaleźć można w internetowym sklepie z eko kosmetykami https://www.kosmetykanatury.pl/pl/c/BIO-Makijaz/29/1/full. Makijaż to najodpowiedniejsze uzupełnienie stroju na konferencję. Wszystko powinno być schludne i eleganckie.

Kilka słów o stroju dla panów

Strój na konferencję
Źródło: Pixabay.com

Nie tylko panie powinny zwrócić szczególną uwagę na strój, który założą na konferencji. Ubiór panów także ma duże znaczenie i powinien być starannie przemyślany. Przede wszystkim warto postawić na garnitur. Nie ma jednak potrzeby, żeby sztywno trzymać się ciemnych, neutralnych kolorów. Mile widziane są także mniej standardowe odcienie. Dopuszczalne są także garnitury w kratę, paski czy inne wzory. Latem można zrezygnować z marynarki i postawić jedynie na elegancką koszulę.

Dobierając strój dla mężczyzn na konferencje trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka detali jak np. dopasowanie nogawek, szerokość kołnierza, długość rękawów itd. Garnitury także powinny być dobrze dobrane, a nawet szyte na miarę, żeby zaprezentować się korzystnie. 

Odpowiedni strój na konferencje ma bardzo duże znaczenie. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, każdy jego element począwszy od czubka głowy aż do stóp. Każdy element garderoby może pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na odbiorców. Strój dużo mówi o danej osoby czy o firmie czy instytucji.

Źródło:

  • http://bc.pollub.pl/Content/651/PDF/wizerunek.pdf.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Eleonora Paw says:

    Wybierając się na konferencję warto postawić na eleganckie spodnie, lub ołówkową spódniczkę oraz elegancką koszulę (najlepiej białą). Taka klasyka zawsze popłaca i możemy być wówczas pewni, że prezentować będziemy się na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.