Kursy kompetencji zawdowych dla osób pracujących w firmie trnasportowej
Szkolenia i Konferencje

Kursy kompetencji zawodowych dla menedżerów firm transportowych

Firmy transportowe nie mają łatwego życia. Charakter konkurencji na rynku i rywalizacji cenowej sprawia, że tylko te najlepiej zarządzane przedsiębiorstwa odnoszą sukcesy. Natomiast za najlepszym zarządzaniem zawsze stoją specjaliści.

W przypadku branży transportowej muszą oni posiadać certyfikat kompetencji zawodowych.

Transport drogowy jest jedną z najmocniej uregulowanych branż spośród ogólnodostępnych branż gospodarki rynkowej. Na wykonywanie większości czynności związanych z prowadzeniem działalności transportowej trzeba mieć odpowiednie uprawnienia, certyfikaty i licencje. Dotyczy to niemal każdej zatrudnionej osoby w  przedsiębiorstwie transportowym.

W przypadku osób na stanowiskach menedżerskich zatrudnionych w firmie transportowej oprócz posiadania niezbędnego doświadczenia i cech osobowościowych wymaga się również konkretnych kompetencji, poświadczonych certyfikatem, który uzyskuje się po zaliczeniu egzaminu państwowego organizowanego przez Instytut Transportu Samochodowego?

Jak przygotować się do egzaminu w ITS?

Szkolenia na certyfikat kompetencji zawodowych prowadzone są przez wiele firm przez co ciężko jest zdecydować się na wybór jednej z nich. Dlatego warto odfiltrować część z nich, tych bez historii oraz bez specjalizacji w branży transportowej. Musimy bowiem zostać odpowiednio przeszkoleni z bardzo szerokiego a zarazem specjalistycznego materiału i to w dwóch aspektach: teoretycznym oraz praktycznym.

Teoretyczna część egzaminu weryfikuje wiedzę ogólną – będziemy musieli odpowiedzieć na 64 pytania wielokrotnego wyboru z ośmiu działów tematycznych. Do każdego pytania podane będą cztery odpowiedzi. Część praktyczna z kolei sprawdzi nasze zdolności planowania trasy kierowcy, wyliczania odpowiedniego dla niego wynagrodzenia, sporządzania kosztorysów, obliczeń dotyczących leasingu oraz znajomości przepisów regulujących międzynarodowy transport drogowy.

Jak więc widać – zakres materiału, z którego należy się przygotować, jest dość obszerny. Dobrze byłoby zatem zdecydować się na kurs, który obejmuje zarówno ćwiczenia praktyczne jak i wykłady teoretyczne. W tym zakresie ośrodek ABC Szkolenia, może pochwalić się bardzo szeroką ofertą i wysoką zdawalnością egzaminów już w pierwszym podejściu.

Dlaczego warto wybrać ABC Szkolenia?

ABC Szkolenia to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń dla branży transportu drogowego. Jak jeden z pierwszych ośrodków w Polsce zaczął przygotowywać przewoźników do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych. Ośrodek ten zatrudnia wykwalifikowaną kadrę z kierunkowym wykształceniem, dzięki czemu jakość ćwiczeń i zajęć stoi na bardzo wysokim poziomie.

W ofercie ABC Szkolenie dostępne są trzy rodzaje kursów przygotowujących do egzaminu – szkolenie stacjonarne, kurs online i kurs e-learningowy. Dzięki temu każdy powinien wybrać coś dla siebie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.