To, czy będziesz zadowolony z obecnego konta osobistego, zależy w dużej mierze od ciebie.
Firma

Szukasz konta osobistego? Wybierz mądrze, bo można sporo zyskać!

Artykuł partnera.

Zakładając rachunek osobisty, nie wiążesz się z konkretnym bankiem na zawsze. Masz możliwość otwarcia innego konta – szczególnie, jeśli oferta jest szczególnie konkurencyjna. Jeżeli więc dotychczasowy rachunek przestał ci odpowiadać lub po prostu szukasz dodatkowego, sprawdź jak porównać konta osobiste.

Jak wynika z informacji przekazanych przez banki, aktywnych jest ok. 33,8 mln rachunków osobistych (dane na II kwartał 2020 roku). Niektóre osoby korzystają z raz założonego konta przez kilkanaście lat – z przyzwyczajenia, zaś inni decydują się zmienić bank w celu korzystania z lepszej oferty.

Zmiana konta bankowego – czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od tego, w jaki sposób posiadacz rachunku korzysta z konta, jakie ma aktualne warunki.

Wiele osób decyduje się na zmianę wówczas, gdy bank wprowadza opłaty lub podwyższa prowizje. W takich przypadkach korzystanie z rachunku może oznaczać spore wydatki miesięczne. Przestaje to być opłacalne wtedy, gdy inne banki proponują zupełnie darmowe konta osobiste.

Zmianę rachunku bankowego warto rozważyć m.in. w przypadku:

  • znacznego podniesienia opłat za prowadzenie konta,
  • wprowadzenia opłat za korzystanie z karty płatniczej,
  • wprowadzenia prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów,
  • chęci skorzystania z innego produktu bankowego.

Jak wybrać dobre konto osobiste?

Jeżeli masz wrażenie, że miesięczne wydatki z tytułu posiadania rachunku bankowego robią się coraz większe, warto rozważyć zmianę konta. Nie decyduj się na przypadkową ofertę – rozważ dostępne możliwość. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że „nie wpadniesz z deszczu pod rynnę”. Na co zatem zwracać uwagę, porównując konta osobiste?

  • Opłaty za prowadzenie rachunku

Jeszcze do niedawna większość kont bankowych była darmowa. Obecnie za prowadzenie niektórych rachunków trzeba zapłacić – prowizja ustalana jest przez konkretny bank. Wybierz zatem takie konto, które nadal pozostaje bezpłatne.

  • Opłaty za przelewy krajowe

Coraz częściej rachunki opłacasz online? Jeśli każdego miesiąca wykonujesz wiele przelewów sprawdź, ile cię to będzie kosztować. Dobra wiadomość jest taka: niektóre konta osobiste zapewniają dostęp do bezpłatnych przelewów krajowych – internetowych i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

  • Prowizje za wypłaty gotówki z bankomatów

Chociaż coraz więcej osób dokonuje płatności bezgotówkowych, czasami zachodzi konieczność wypłaty gotówki. Warto zatem sprawdzić, w którym banku zrobisz to bezpłatnie i na jakich warunkach.

  • Dostęp do produktów specjalnych

Niektóre konta osobiste dają dostęp do produktów specjalnych. Mowa np. o bezpłatnym użytkowaniu serwisu VOD przez określony czas, czy karcie podarunkowej na zakupy we wskazanym sklepie internetowym. Co prawda, aby móc skorzystać z takich dodatków, należy spełnić konkretne warunki. W wielu przypadkach nie są one wygórowane, a więc łatwe do zrealizowania.

To, czy będziesz zadowolony z obecnego konta osobistego, zależy w dużej mierze od ciebie. Jeśli jednak coś nie spełnia twoich oczekiwań, odważ się zmienić rachunek bankowy na lepszy. Takich ofert naprawdę nie brakuje!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.