Wystrój biura
Firma,Praca

Wystrój biura – co wybrać na ścianę do biura?

Biuro to przestrzeń, w której nie tylko pracujemy, ale także spędzamy bardzo dużo czasu i nierzadko przyjmujemy klientów. Warto więc zadbać o to, aby jego otoczone było nie tylko profesjonalne, ale także przyjazne w odbiorze. Wiele osób ma obawy czy zbyt duża ilość ozdób nie sprawi, że nasza biurowa przestrzeń wypadnie nieprofesjonalnie. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby ozdoby na ścianę do biura były nie tylko estetyczne, ale przy okazji podkreślały charakter naszego biura.

Dlaczego warto zadbać o ozdoby w biurze?

Przestrzeń biurowa to miejsce, które powinno budzić pozytywne skojarzenia, nie tylko u pracowników, ale także u odwiedzających je klientów i gości. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby pomieszczenie naszej firmy nie przypominało monotonnego i przezroczystego biura rodem z serialu „The Office„. Aranżacja wnętrza jest najlepszą wizytówką naszego przedsiębiorstwa i jego integralną częścią. Właśnie dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby ozdoby ścienne w pomieszczeniach naszego biura były spójne, doskonale ze sobą korespondowały i, co najważniejsze, nie pozostały w sprzeczności z charakterem prowadzonego przez nas biznesu. 

Biuro i szkło – doskonałe połączenie

Lustro na ścianie w biurze
Źródło: Pixabay.com

W dzisiejszych czasach aranżacje biurowe w masowej wyobraźni łączą się z koncepcją open space, czyli przejrzystej i transparentnej przestrzeni, która doskonale służy współpracy, a jednocześnie pozwala zachować potrzebną prywatność i ochronę przed rozpraszającym pracę szumem. Właśnie w takich przestrzeniach materiałem, który króluje jest szkło. W hurtowaniach szkła obecnie odnaleźć możemy mnóstwo aranżacji i elementów ozdobnych, które świetnie nadają się do biura. Jedną z hurtowni szkła, oferujących mnogość szklanych rozwiązań do wnętrz, jest https://www.rkglass.pl/.

Doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy chcą w unikalny, a przy tym elegancki i niebanalny sposób ozdobić ściany swojego biura są szklane obrazy. Ten, szalenie popularny w ostatnich czasach, trend doskonale łączy w sobie koncepcje nowoczesności i minimalizmu, która jest tak modna w przestrzeniach biurowych. Ciekawym rozwiązaniem są także szklane ściany działowe, które w odpowiednio zaaranżowanych wnętrzach (nowoczesnych lub industrialnych) mogą być ozdobą samą w sobie.

Fototapeta – czy jeszcze wypada?

Dla wielu osób fototapeta jest smutnym wspomnieniem z pierwszych lat dzikiego polskiego kapitalizmu, kiedy to w pierwszych prywatnych biurach na ścianach masowo pojawiały się palmy i bezludne wyspy. Wprawdzie trend ten dawno już odszedł do lamusa, jednak współczesne fototapety zdecydowanie są elementem dekoracyjnym, który zasługuje na uwagę. 

Współcześnie uderza nas mnogość wzorów oraz wysokiej jakości printów, których wybór jest praktycznie nieograniczony. Z łatwością można więc dobrać charakter obrazów do wizerunku i charakteru naszego biura. Na uwagę zasługują fototapety 3D, które przy odpowiedniej aranżacji mogą w bardzo prosty sposób podkreślić charakter całego pomieszczenia.

Ozdoby na biurowej ścianie – czego unikać?

Bardzo często to właśnie ozdoby ścienne są tym elementem aranżacji, który zaburza wizerunek całego biura. Warto więc pamiętać o unikaniu prostych błędów, które mogą w bardzo skuteczny sposób zepsuć aranżację i, co gorsza, sprawić, że nasze biuro będzie wyglądało nieprofesjonalnie. Pośród kwestii, o których trzeba pamiętać najprościej wymienić:

  • obrazy i plakaty niedopasowane do charakteru działalności,
  • nieodpowiednie połączenie kolorów,
  • prywatne zdjęcia na biurowych ścianach,
  • kiczowate fototapety rodem sprzed kilkudziesięciu lat.

Pamiętajmy o tym, aby ozdoby biura były spójne i doskonale wpisywały się w charakter naszej działalności. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na minimalizm i wykorzystywanie w aranżacjach elementów szklanych oraz nowoczesnych fototapet o doskonałej rozdzielczości. Nie warto przesadzać z ilością ozdób oraz intensywnością kolorów. W nowoczesnych biurach warto trzymać się zasady, że mniej znaczy więcej.

Artykuł napisała:
Magdalena Polena
 – copywriterka,
dziennikarka, freelancerka.
Na co dzień kolekcjonuje niepotrzebne fakty
i wychowuje dwa koty.

 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Hania K. says:

    Na ścianie w biurze świetnie sprawdzą się delikatne wzory ? jest mnóstwo możliwości do wyboru ? Ja u siebie w biurze mam artystyczne obrazy ręcznie malowane. Wygląda to bardzo estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.