Jeżeli czujesz, że Twoja kariera zawodowa nie przynosi Ci dawnej radości, albo może jesteś na etapie rozmyślań nad zmianą dotychczasowego zawodu – warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego trenera. Dobry coach nie tylko konsekwentnie dąży wraz z klientem do uzyskania założonych przez niego celów na gruncie zawodowym – w ramach prowadzonych technik poprawie powinno także ulec życie osobiste. Kim najczęściej jest klient takiego coacha? Dlaczego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentoringu?
Czym w zasadzie jest coaching?
Coaching indywidualny a coaching biznesowy
Zainwestuj w business coaching i rozwiń swoją karierę!
Doradztwo zawodowe – kiedy warto z niego skorzystać?
Czym w zasadzie jest coaching?
Współcześnie istnieje naprawdę wiele definicji coachingu. Czym jest coaching? Ujmując to najbardziej obrazowo – to towarzyszenie klientowi w procesie zmian.
To powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego zawód coacha zyskuje na popularności. Obejmuje nie tylko towarzyszenie klientowi w procesie jego zmiany, ale jest także pomocne przy podejmowaniu przełomowych decyzji w życiu. Kooperacja z takim specjalistą na pewno pomoże usprawnić indywidualny rozwój osobisty oraz pomoże w polepszeniu efektów działania i pielęgnowaniu swoich naturalnych umiejętności.
W profesjonalnym coachingu ukierunkowanym np. na dietetykę możesz również liczyć na budowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki nim poprawie powinny ulec nie tylko Twoje wyniki badań, ale również samopoczucie i sylwetka!
Przed rozpoczęciem sesji coachingowych konieczne jest określenie celów, do których będzie on dążył razem z klientem. Wydobywanie osobistego potencjały dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego, dlatego proces coachingowy powinien być ukierunkowany na to, w jakich dziedzinach będziemy starać się osiągnąć wspólny cel i poprawić dotychczasowy sposób funkcjonowania.
Coaching indywidualny a coaching biznesowy
Cele coachingu indywidualnego mogą być jak najbardziej powiązane z tym, aby zwiększyć wydajność w życiu zawodowym lub satysfakcję z pełnienia codziennych obowiązków, ale nie tylko. W takim kreatywnym procesie możesz oczekiwać uzyskania zdrowej relacji w związku z pracą.
Coach może pomagać zarówno w maksymalizacji zawodowego zadowolenia, jak również wydobywaniu osobistego potencjału, który ma każdy z nas. Skuteczność coachingu będzie zależała m.in. od naszego zaangażowania, dlatego warto poświęcić energię na to, aby jak najbardziej efektywnie poświęcić swój czas – to z pewnością zaprocentuje i przełoży się na pozytywne rezultaty.
Coaching biznesowy jest z kolei ukierunkowany już stricte na osiągnięcie uprzednio określonych celów biznesowych. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby uzyskać lepsze wyniki w pracy – skorzystaj z porady takiego coacha.
Zainwestuj w business coaching i rozwiń swoją karierę!
Osoby, które przeszły przez proces coachingu pełniej korzystają z życia – zarówno zawodowego jak i prywatnego. Po ukończeniu tego procesu możesz z jednej strony oczekiwać poprawy jakości funkcjonowania w wielu sferach, a z drugiej – dzięki nowo nabytym umiejętnościom będziesz także lepiej komunikować się z otoczeniem. W pracy spędzamy około 1/3 swojego życia, dlatego warto poświęcić swój czas i zaangażowanie na to, aby poprawić swoją satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Taki mentoring pozwoli uzyskać większą satysfakcję z pracy – coaching jest procesem, dlatego warto wziąć pod uwagę, aby nastawić się na cierpliwość. Jeżeli bowiem chcesz wprowadzić trwałą zmianę – trener musi Cię najpierw poznać, a potem dostosować odpowiednie techniki i metody pracy. Na tym polega właśnie dobry coaching. Kraków to miasto, w którym z pewnością uda Ci się nawiązać kooperację z doświadczonym ekspertem. Pomaga on zarówno pojedynczym osobom jak i firmom. Executive coaching polega na ścisłej kooperacji z kadrą zarządzającą przedsiębiorstw.
Doradztwo zawodowe – kiedy warto z niego skorzystać?
Jeżeli czujesz, że Twoja dotychczasowa praca przestała sprawiać Ci radość, czujesz wypalenie i nie wiesz czy jesteś we właściwym miejscu w swojej karierze zawodowej – to znak, że powinieneś skierować się do doradcy zawodowego. Na bazie takich wspólnych rozmów uda Ci się odnaleźć odpowiedź na najbardziej dręczące Cię pytania, czyli np. czy zmienić dotychczasową ścieżkę kariery? Czy może się przebranżowić? W procesie podejmowania decyzji nie zabraknie pracy własnej i ćwiczeń zmierzających do odkrycia tego, co najbardziej sprawiałoby Ci przyjemność. Coach w pracy z klientem stosuje szeroki wachlarz różnych technik, które pomogą mu w odkryciu rozwoju osobistego. Coach nie tyle udziela rad, co pozwala realizować wyznaczone cele z klientem. Coachingiem interesują się nie tylko osoby, które są u progu swojej kariery i szukają doradztwa zawodowego. Często spotykany klient, który odwiedza coacha to także osoba w średnim wieku, która zastanawia się np. nad tym, jak może lepiej wykorzystać swój potencjał, albo chce wprowadzić stałą zmianę w swoim życiu.
Spróbuj na sobie – umów się na kilka sesji z coachem i oceń, czy taka współpraca jest dla Ciebie odpowiednia i w jakich obszarach może być dla Ciebie pomocna.