Kierowca autobusu wchodzi do niego i przygotowuje sie do odjazdu
Praca

Praca kierowcy Warszawa – prawo jazdy na autobusy za darmo?

Artykuł sponsorowany.

Praca kierowcy Warszawa – zwłaszcza ta na autobusach – do niedawna bynajmniej nie kojarzyła się dobrze. Wspominając o niej, wyobrażaliśmy sobie zazwyczaj zdezelowane i stare autokary. Powyżej przedstawiony stereotyp w XXI wieku stał się oczywiście błędny. W dzisiejszym artykule dobitnie to wykażemy. Dzisiejsza praca kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie to prestiż i wysokie zarobki!

Prawo jazdy kategorii D jest niewątpliwie największą przeszkodą w drodze do zawodu, jakim jest praca kierowcy. Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele ofert pracy dla zawodowych kierowców. Co jednak z prawem jazdy? Kurs kosztuje między 4500, a 7000 zł. Co gorsza, w większości przypadków trzeba opłacić go samodzielne.

W dzisiejszym artykule wskażemy przewoźnika, który w całości sponsoruje. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy więc do lektury.

Praca kierowcy Warszawa – na co może liczyć kierowca autobusu miejskiego?

Przewóz osób autobusem to przykład pracy, która wymaga największej możliwej odpowiedzialności. Odpowiadamy bowiem za życie i zdrowie naszych pasażerów. Uznani i docenieni przewoźnicy potrafią docenić swoich pracowników oraz brzemię, które spoczywa na ich barkach. Sprowadza się to do zapewnienia im stabilizacji w pracy, wysokiego wynagrodzenia, kursów dotyczących rozwoju kwalifikacji zawodowych, a nawet pełnego zasponsorowania kursu na prawo jazdy kat. D.

Ten ostatni punkt warto rozwinąć. Otóż najlepsi z przewoźników finansują kurs prawa jazdy na autobusy, wsparcie w znalezieniu zakwaterowania w Warszawie, a nawet pomoc finansową oraz informacyjną w zyskaniu niezbędnych dokumentów. Mieć to będzie największe znaczenie dla wszelkich tych, którzy w jeździe autobusem zdobywają dopiero swoje pierwsze szlify. W dalszej części artykułu – na przykładzie operatora Arriva – przedstawimy każdą z części składowych wynagrodzenia, którą otrzymuje kierowca autobusu miejskiego.

Ile zarabiają kierowcy autobusów miejskich w Warszawie oraz jakie benefity otrzymują?

Zacznijmy od podania twardych konkretów. Otóż uśrednione wynagrodzenie kierowcy autobusu miejskiego w Polsce to 3500 zł. Jego warszawski odpowiednik za tę samą pracę otrzymuje jednak statystycznie od 1000 do 1500 zł więcej. Warto mieć to na uwadze, jeśli składamy podanie o pracę do obcego miasta.

Podsumowując, kierowca autobusu miejskiego w Warszawie zarabia między 4500, a 5000 zł brutto. W najkorzystniejszym przypadku doświadczony kierowca otrzymać może aż do 5800 zł. Doliczyć do tego można i kolejne benefity jak choćby:

  • premie pieniężne za wyrobienie normy godzinowej lub przejechanie określonej liczby kilometrów;
  • prywatna opieka medyczna;
  • pakiety świadczeń socjalnych (jak dopłaty do urlopów czy dofinansowania wypoczynku dzieci);
  • karta MultiSport;
  • bony pieniężne.

Jak odbyć kurs na prawo jazdy kat. D za darmo?

Jak już wspomnieliśmy, cena kursu na prawo jazdy kat. D oscyluje zazwyczaj między 4500, a nawet 7000 zł. W przybliżeniu stwierdzić można, że decydując się na niego, przygotować się będziemy musieli kwotę 5000 zł. W większości przypadków kursant opłaca całość ze swojej kieszeni.

Czy więc aby zostać kierowcą autobusu miejskiego, zawsze trzeba dokonać jednorazowej opłaty rzędu 5000 zł? Na szczęście najbogatsze marki wychodzą swoim potencjalnym pracownikom na rękę i sponsorują im wspomniany kurs. Tak właśnie jest w przypadku marki Arriva – niezależnej finansowo, międzynarodowej firmy przewoźniczej z długoletnim doświadczeniem na polskim rynku. Decydując się zostać kierowcą autobusu – warto złożyć więc podanie do tej właśnie firmy.

Podsumowanie

Na koniec warto jeszcze podkreślić dwie, poruszone w tym artykule kwestie. Pierwszą z nich jest fakt, że postrzeganie pracy kierowcy autobusu w Warszawie uległo w ostatnich latach głębokiemu przeobrażeniu. Stała się to bowiem dobrze płatne, docenione i przede wszystkim wysoce pożądane zajęcie.

Drugą kwestią jest przeskoczenie największej przeszkody w zyskaniu tej pracy. Jest nią horrendalnie drogi kurs na prawo jazdy kat. D. Żeby nie zapłacić za niego z własnej kieszeni, wybrać musimy odpowiedniego operatora. Dobrym przykładem tego ostatniego jest wspomniana w tym artykule Arriva.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.