Manicure do pracy
Firma,Praca

Idealny manicure do pracy – jak powinien wyglądać?

Warto podkreślić, że to jaki wykonamy manicure do pracy ma bardzo duże znaczenie. Wbrew pozorom sposób malowania paznokci, w pewien sposób mieści się w zasadach dress code. Warto wiedzieć, jak malować paznokcie do pracy i o czym pamiętać.

Podstawowe zasady dotyczące malowania paznokci do pracy

Rozważając kwestie związane z manicure do pracy, przede wszystkim warto zaznaczyć, że osoby pracujące w różnych urzędach, bankach i instytucjach publicznych powinny pamiętać o stonowanym i poważnym wyglądzie. Nie powinno się wybierać zbyt kolorowych i mocnych rozwiązań z licznymi zdobieniami. O wiele lepiej prezentują się klasyczne i delikatne rozwiązania.

Kształt i długość

Kształt paznokci i ich długość to tak naprawdę kwestie indywidualne, związane ze zdrowym rozsądkiem. Warto jednak pamiętać o tym, że synonimem elegancji na pewno nie są bardzo długie, spiczaste i pstrokate paznokcie. Nie prezentują się one za bardzo estetycznie, ponadto mogą przeszkadzać w wykonywaniu różnych czynności. Ogólna zasada mówi o tym, że paznokcie idealne do pracy powinny mieć mniej więcej 2 mm poza opuszek palców. Dobrze jest także zdecydować się na klasyczny kształt owalny lub lekko migdałowy.

Kolory manicure

W niektórych miejscach pracy kolor manicure jest dokładnie określony przez wewnętrzny regulamin. Jednak jeżeli w dokumentach nie ma takiego zapisu z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na naturalne i jednolite kolory. Dobrze sprawdzą się różne odcienie beżu, a także delikatne kolory pastelowe. Od lat niezmiennie klasycznym rozwiązaniem jest francuski manicure. W niektórych przypadkach można postawić na bardziej wyraziste kolory, jednak z pewnością nie powinny być one zbyt krzykliwe.

Sposób wykonania manicure

Jeszcze kilka lat temu manicure wykonywało się zwyczajnymi lakierami o różnych kolorach, jednak w ostatnim czasie niezwykle popularne stały się także inne rozwiązania, jak np. manicure hybrydowy, żel czy manicure tytanowy. Jeżeli ktoś lubi bardzo często zmieniać kolory paznokci z pewnością powinien postawić na zwyczajny lakier. Można go łatwo usunąć w dowolnym momencie i wymienić na inny odcień.

Jednak dla zwolenniczek trwalszego manicure z pewnością lepszym pomysłem będą żele lub hybrydy. Oba produkty utwardza się w specjalnej lampie. Warto jednak zaznaczyć, że lakiery hybrydowe mają naprawdę naturalny wygląd i są estetyczne. Można mieć pewność, że baza nie będzie odpryskiwać po kilku dniach, niektóre rodzaje baz także świetnie wzmacniają paznokcie.

Delikatny manicure do pracy
Źródło: Pixabay.com

Czego powinno się unikać w manicure do pracy?

W manicure do pracy powinno się z pewnością zrezygnować z kilku rozwiązań. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem nie będą lakiery fluorescencyjne. Nie powinno się także wybierać kilku różnych kolorów. Taki manicure nie prezentuje się dostatecznie estetycznie. Nie wskazane jest także stosowanie dużej ilości zdobień, naklejek i dodatków.

Warto zaznaczyć, że dobrym rozwiązaniem do pracy jest także kolor czerwony. Jednak zwykle jest on zarezerwowany dla osób, które aspirują na wyższe stanowiska kierownicze. Ważne jednak, aby mimo wszystko nie były one zbyt długie. 

Najbardziej popularne kolory manicure do pracy

Istnieje kilka najbardziej popularnych kolorów manicure w pracy. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest klasyczna czerwień, która jest niezwykle kobieca i stylowa. Warto też postawić na ciemniejsze odcienie bordo. Popularne są także fiolety. Odcienie wpadające z fuksję lub róż świetnie sprawdzą się w biurze. Doskonałym kolorem do pracy jest także biały. Najlepiej prezentuje się na opalonych dłoniach w zestawieniu z eleganckim strojem.

Przygotowując zdobienie paznokci do pracy z pewnością warto rozważyć wykonanie manicure hybrydowego. Jest to bardzo trwałe i ciekawe rozwiązanie, które na pewno na długo postanie na paznokciach w niezmienionej formie. Paznokcie hybrydowe można wykonać samemu lub skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. W sklepach oraz w salonach dostępne jest naprawdę bardzo dużo ciekawych kolorów i odcieni.

Artykuł napisała:
Anna K. – copywriterka

Źródło:

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Perpetua009 says:

    Uważam, że długie szpony przestają być już modne. Zdecydowanie przyjemniej patrzy się na krótkie, zadbane paznokcie pomalowane na jasny kolor – najlepiej beżowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.