Kobieta ubezpiecza swoje nowe mieszkanie w stanie deweloperskim
Firma

Ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim

Kupując nowe mieszkania z rynku pierwotnego należy liczyć się z tym, że w umowie może być zapis mówiący o konieczności wykupienia ubezpieczenia nieruchomości. Niekiedy jednak nie znajdziesz takiego zapisu w umowie deweloperskiej. Wtedy musisz samodzielnie podjąć decyzję, czy inwestować w ubezpieczenie, czy nie. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat możliwości ubezpieczeniowych, korzyści z ubezpieczenia mieszkania i przybliżone koszty.

Nowe mieszkania w Lublinie – stan deweloperski

Pojęcie stanu deweloperskiego jest dosyć umowne i używane głównie do przedstawienia poziomu prac w nieruchomości, którą zakupuje klient. Nowe mieszkania w Lublinie mogą być na różnym etapie budowy, określanym mianem stanu surowego, stanu surowego zamkniętego, stanu deweloperskiego, stanu pod klucz.

Stan deweloperski w przypadku mieszkania oznacza wykonane tynki, wstawione drzwi i okna, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, wylewka betonowa na podłodze, zamontowana instalacja elektryczna, grzewcza oraz wodno-kanalizacyjna. Ponadto mieszkania w stanie deweloperskim mają również zazwyczaj zapewnione płytki na balkonie i balustrady oraz przynajmniej jedną warstwę białej farby na ścianach.

Jak ubezpieczyć mieszkanie od dewelopera w Lublinie?

Przed ubezpieczeniem mieszkania od dewelopera w Lublinie należy dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczeń nieruchomości. Wgłębienie się we wszelkie zapisy w umowach pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z niedopełnieniem obowiązków wpisanym w warunkach wypłaty ubezpieczenia. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z brokerem, który przedstawi ci najbardziej korzystne oferty i wyjaśni wszelkie niezrozumiałe kwestie.

Warto pamiętać, że im droższa nieruchomość tym wyższa składka na ubezpieczenie, a jednocześnie ubezpieczenie nowego mieszkania w stanie deweloperskim jest często mniej kosztowne niż wykupienie polisy dla starego budynku. Wykupienie polisy ma szczególną wartość w przypadku posiadania systemów alarmowych czy zamieszkiwania na chronionym osiedlu. Dla ubezpieczyciela taka sytuacja jasno wskazuje, że sam dbasz o zabezpieczenie mieszkania więc warto ci zaufać.

Ubezpieczenie mieszkania – korzyści

Po zrealizowaniu zakupu nieruchomości zwieńczonego podpisaniem aktu notarialnego zyskujesz możliwość ubezpieczenie swojego lokalu. Dobrze dobrana polisa ubezpieczeniowa zapewni ci komfort psychiczny związany z brakiem zmartwień w przypadku uszkodzenia mieszkania, poprzez zalanie, pożar, włamanie, wichurę czy z powodu wad konstrukcyjnych. Jeżeli dojdzie do nieszczęść uwzględnionych w polisie, masz możliwość starania się o odpowiednie odszkodowanie umożliwiające naprawienie powstałych szkód. 

Koszt ubezpieczenia

Zazwyczaj koszt ubezpieczenia zamyka się w kwocie kilkuset złotych rocznie. Jednak ostateczna cena zależy od wybranego wariantu polisy, okresu ochrony, całkowitej wartości nieruchomości oraz dobrania dodatkowych opcji ochrony.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.