Własny biznes
Firma

Własny biznes? Sprawdź, co warto czytać, aby być na bieżąco

W kwestiach biznesowych dobrze być na bieżąco, a czasopism o tematyce biznesowej jest na rynku mnóstwo. Pomagają prowadzić działalność gospodarczą, poszerzają horyzonty, a jednocześnie stają się kopalnią wiedzy i skarbnicą inspiracji. Ponadto umożliwiają śledzenie aktualnych trendów, a co za tym idzie – trzymanie ręki na pulsie. Jednak natłok informacji i szeroka dostępność źródeł wbrew pozorom nie ułatwiają sprawy. Opowiadamy na pytanie, które czasopisma biznesowe warto czytać i prenumerować.

Co zawiera czasopismo biznesowe?

Tego typu magazyny opisują przede wszystkim sprawy bliskie przedsiębiorcom, czyli zakładanie działalności, sposoby na jej utrzymanie oraz wzrost przychodów. Niewątpliwie jednak treści w nich zawarte zainteresują również osoby, które nie są przedsiębiorcami. W wielu z nich znajdują się wywiady ze znanymi ekspertami biznesowymi. Czasopisma biznesowe występują zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej, więc nie powinno być żadnych problemów z ich dostępnością.

„Forbes”

Jeżeli jesteś zainteresowany szeroko pojętą gospodarką i zagadnieniami ekonomicznymi, to „Forbes” jest pozycją dla Ciebie. To opiniotwórcze czasopismo biznesowe jest pełne informacji o najnowszych trendach w świecie gospodarki, które są przystępnie prezentowane przez autorytety z tej dziedziny. To właśnie „Forbes” co roku publikuje listę najbogatszych ludzi na świecie.

„Puls Biznesu”

Puls Biznesu jest dziennikiem, który przedstawia tematykę biznesowo-gospodarczą. Oprócz najnowszych wiadomości, znajdziesz w nim wiele przydatnych rad i opinii ekspertów w kwestii aktualnych wydarzeń. Czasopismo biznesowe „Puls Biznesu”, oprócz nowinek gospodarczych, prezentuje również informacje ze świata polityki. To gratka dla osób zarządzających firmami, bez względu na to, czy jest to mikroprzedsiębiorstwo czy korporacja.

„Merkuryusz”

To czasopismo tworzone przez Towarzystwa Biznesowe z myślą o przedsiębiorcach. W każdym numerze „Merkuryusza” znajdziesz wiele praktycznych porad, ciekawych informacji, a także inspiracji biznesowych. To czasopismo biznesowe jest wybierane przede wszystkim przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, menedżerów oraz osoby pracujące w wolnych zawodach.

Prasa zagraniczna

Jeśli chodzi o zagraniczne magazyny, to warto zwrócić uwagę na „Harvard Business Review” – amerykański dwumiesięcznik, posiadający klika edycji krajowych (do niedawna również polską). „Harvard Business Review” jest uznawany za jedno z najbardziej opiniotwórczych czasopism na świecie w obszarze zarządzania, tworzone przez ekspertów z zagadnień ekonomii. To pozycja obowiązkowa dla osób, które śledzą aktualną sytuację na rynku. Warto zwrócić również uwagę na „Financial Times”, który istniał na rynku dużo wcześniej, niż np. „Forbes” (wydawany jest od 1888 roku). W tym angielskim dzienniku znajdują się praktyczne porady, które nawiązują do aktualnych wydarzeń gospodarczych na całym świecie. Od 1999 roku „Financial Times” publikuje coroczny ranking szkół biznesu oraz ranking „Financial Times 1000”, czyli listę tysiąca najszybciej rozwijających się europejskich firm.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.